Strona Główna      Oferta      Facebook      Galeria      Lokalizacja    

Akademia Malucha
„Świat Małych Odkrywców"
ul. Wczasów 13/4
70-771 Szczecin
tel. 509-654-047
e-mail:akademiakontakt@tlen.pl


  ...wstecz...

  • Dzieci w wieku od narodzin do 6 roku życia są odkrywcami, którzy głównie wykorzystują swoje zmysły, budując siebie i swój intelekt poprzez przyswajanie tego, co istnieje w ich otoczeniu.
  • Dziecko rodzi się z liczbą komórek mózgowych, która jest wystarczająca do osiągania sukcesów. Ale nie liczba komórek decyduje o inteligencji, a liczba połączeń stworzonych pomiędzy tymi komórkami. Połączenia te tworzą się w wyniku doświadczeń zdobywanych we wczesnym dzieciństwie. Im bogatsze i bardziej stymulujące środowisko, tym pełniejszy rozwój dziecka.

   Proponujemy Państwu nowe spojrzenie na edukację dziecka. Edukację która rozpoczyna się wraz narodzinami i wynika z naturalnej potrzeby, by badać, odkrywać, zdobywać wiedzę o świecie. Ten naturalny głód wiedzy jest najsilniejszy w pierwszych sześciu latach życia. W tym czasie dziecko uczy się wszystkiego, i uczy się bardzo szybko. W związku z tym stworzyliśmy miejsce w którym poprzez odpowiednio stworzony program zaspakajamy dziecięcą ciekawość, a dziecko robiąc to co lubi - uczy się. Nasze spotkania mają na celu wspierać rodziców w staraniach o jak najlepsze jutro swoich pociech.

   - podczas zajeć bardzo dużo muzykujemy wykorzystując instrumenty.

   - rozwijamy się twórczo na zajęciach plastycznych. Dodatkowo korzystając z różnych mas ćwiczymy nasze umiejętności manualne i percepcje dotykową

   - budujemy poczucie pewności siebie, wiary we własne siły i możliwości oraz tworzymy dobre relacje w naszej grupie uczestnicząc w zajęciach z Ruchu Rozwijającego W. Sherborne.

   - materiały do pracy i zabawy dobrane są tak, by były odpowiednio stymulujące, by dziecko jak najwięcej doświadczało wszystkimi zmysłami.

   - posiadamy dużo gier, układanek i materiałów do pracy indywidualnej, zróżnicowanych wiekowo. W ten sposób uczymy kształtów, kolorów, syntezy i analizy wzrokowej, kształcimy manualnie itd.

   - pamiętając o bogatym życiu emocjonalnym dzieci czytamy bajki, rozmawiamy o emocjach i uczuciach, uczymy się funkcjonować w grupie rówieśniczej i szanować drugiego człowieka.

   - aby maluchy czuły się bezpiecznie i komfortowo, codzienne spotkania przypominają funkcjonowanie domu, grupa jest bardzo mała. Daje to także ogromne możliwości indywidualnej i efektywnej pracy z dzieckiem, poświęcenie czasu każdemu maluchowi, możliwość odkrywania jego potencjałów oraz pomoc w przezwyciężaniu własnych trudności.

   - Nie wprowadzamy rywalizacji pomiędzy dzieci, natomiast uczymy współpracy, wzajemnej pomocy i szacunku.

   - Posiadamy jasne zasady zachowania, które przedstawiamy rodzicom, by nasze wysiłki szły w jednym kierunku.

   - wykorzystujemy znane i skuteczne metody pedagogiczne m.in. M.Montessori, globalne czytanie G.Domana, muzyka C.Orffa, Ruch Rozwijający W.Sherborn, ćwiczenia sensomotoryczne z metody integracji sensorycznej, zabawy fundamentalne, pedagogikę zabawy.


    Optymalnym rozwiązaniem dla rozwoju dziecka jest uczestniczenie w zajęciach przynajmniej dwa razy w tygodniu. Podczas zajęć samorzutna zabawa dziecka jest przeplatana nauką przez zabawę, czytaniem bajek, wspólnymi grami.

    Spotykamy się we wtorek i czwartek w godz. 9:30 - 12:30.

   Zapraszamy dzieci od 2,5 do 5 lat.

    Dzieci spotykają się, bawią i pracują w grupie. Wspieramy w ten sposób rodziców, szczególnie w tak ważnej dziedzinie jak uspołecznienie dziecka, nauce współpracy i wspóldzałania, tworzeniu więzi koleżeńskich.


   W programie:

- nauka czytania globalnego wg. Glenna Domana (dla dzieci w każdym wieku)

- matematyka E. Gruszczyk - Kolczyńskiej

- zajęcia plastyczne

- zajęcia muzyczne (z wykorzystaniem metody C. Orff'a)

- zajęcia ruchowe

- Ruch Rozwijający W.Sherborn

- bajko i baśnioterapia

- gry i zabawy logopedyczne

- zabawy fundamentalne

- praca indywidualna z wykorzystaniem gier, układanek, materiałów dydaktycznych

- gry i zabawy na świeżym powietrzu

- zabwawy tematyczne

- zabawy samorzutne w kącikach zabaw

- ćwiczenia sensomotoryczne z integracji sensorycznej

Akademia Malucha „Świat Małych Odkrywców" 70-771 Szczecin, ul. Wczasów 13/4, tel. 509-654-047, e-mail:akademiakontakt@tlen.pl